گالری «دُرخانه» در سال ۱۳۹۲ با هدف گردآوری مجموعه‌ای از برترین جواهرات و زیورآلات دست‌ساز در تهران تأسیس شد. فضایی دلنشین که ظرف مدت کوتاهی مورد توجه بسیاری از هنردوستان و هنرمندان قرار گرفت و جای خودش را در این صنف باز کرد.

دُرخانه، محلی برای به اشتراک‌گذاری و دستیابی به تلاقی هنر سنتی و مدرن و تبلور آن در جواهرات و زیورآلات دست‌ساز ایرانی است. بیش از ۷۰ طراح و سازنده زیورالات با گالری دُرخانه همکاری دارند و دوستداران این‌ هنر کهن و ارزشمند را با فاخرترین آثار هنری پیوند می‌دهند.

درباره افسانه طزری

افسانه طزری در سال ۱۳۹۲ گالری «دُرخانه» را با هدف گردآوری مجموعه‌ای از برترین جواهرات و زیورآلات دست‌ساز در تهران تأسیس کرد. فضایی دلنشین که ظرف مدت کوتاهی مورد توجه بسیاری از هنردوستان و هنرمندان قرار گرفت و جای خودش را در این صنف باز کرد. علاقه‌ی افسانه به سنگ و جواهرات به گذشته باز می‌گردد؛ جایی که وی قدم به دنیای اسرارآمیز سنگ‌ها گذاشت و پس از گذراندن دوره‌های مختلف سنگ‌شناسی و طراحی جواهرات، به ایران بازگشت تا نقش خود را در پیوند هنر مشرق زمین با زیورآلات ایرانی ایفا کند. افسانه طزری هم‌اکنون با حدود ۷۰ هنرمند همکاری دارد و دُرخانه، محلی برای به اشتراک‌گذاری و دستیابی به تلاقی هنر سنتی و مدرن و تبلور آن در جواهرات و زیورآلات دست‌ساز ایرانی است.

گالری دُرخانه از ابتدای فعالیتش با بهترین طراحان و سازندگان زیورآلات همکاری داشته و نقش مهمی را در کارآفرینی، پرورش و رونق این صنعت و بازیگران آن ایفا کرده است. در حال حاضر بیش از 60 طراح از سراسر ایران با گالری دُرخانه همکاری می‌کنند که با آثار متفاوت و منحصربفردشان سبک‌های متفاوتی را از هنر فاخر ایران زمین به نمایش می‌گذارند. میناکاری، قلم‌زنی، اره‌کاری، تایپوگرافی و... از جمله سبک‌های طراحان دُرخانه است.

برای دریافت نمایندگی دُرخانه در شهر خود لطفا اطلاعات و رزومه خودرا برای ما ارسال کنید.

فروشگاه دُرخانه
تهران میدان تجریش، خیابانی ملکی، مرکز خرید ارگ، طبقه دوم، واحد 4041تلفن: 02126111335

تـمامی طـراحـان زیـورآلات می توانند جهت همـکاری، از طـریـق ایمیـل روبه رو با مـا در ارتبـاط باشنـد

dorkhaneh@gmail.com